-   HÄMEEN HELPPO NOSTO

Luettelo varaosista


Lisäksi varastossa uusi alatuulilasi ja uudet pohjakuljettimet

Artikel Menge Bezeichnung
1010007057 1 Filzdichtung
1010010380 1 Filzdichtung 37 x 56 x 8
1010011824 12 Dichtung
1010019950 1 Flachdichtung
1011015071 8 Dichtsatz
1013000210 1 O-Ring
1013000213 1 O-Ring
1013000216 1 O-Ring
1013000217 2 O-Ring
1013000222 2 O-Ring
1013000239 2 O-Ring
1013007333 5 O-Ring
1013007510 2 O-Ring
1013007518 5 O-Ring
1013010459 2 O-Ring
1013010526 2 O-Ring
1013010933 2 O-Ring
1013010935 1 O-Ring
1013011263 1 O-Ring
1013011584 10 O-Ring
1024015590 1 Stellglied E-Gas II 24V
1024015608 1 Induktiv-Sensor
1024015875 1 Magnetspule
1024019886 1 Eprom "99" EPROM
1025010335 20 Flach-Sicherungseinsatz 5A - 8JS 711 684-002
1025010336 20 Flach-Sicherungseinsatz 7,5A- 8JS 711 685-002
1025010337 20 Flach-Sicherungseinsatz 10A - 8JS 711 686-002
1025010338 20 Flach-Sicherungseinsatz 15A - 8JS 711 687-002
1025010339 20 Flach-Sicherungseinsatz 20A - 8JS 711 688-002
1028014403 1 Druckfeder
1035000572 2 Motorölfilter
1035011234 1 Filtereinsatz
1035014103 6 Druckfilter
1035024248 5 Hydr. Ölfilter
1053017209 2 PU-Feder
1056015643 1 Siebbandgurt - T 60 matto
1057000814 3 Nietstab
1057000815 4 Nietstab
1057003957 1 Reparaturstück
1057004673 2 Nietstab - gekröpft
1057004933 25 Nietplatte
1057006693 1 Nietstab - gerade
1057006694 1 Nietstab - gekröpft
1057013104 2 Nietstab - gerade (gummiert)
1057013289 31 Gewindeplatte
1057014913 2 Nietstab
1057014914 1 Nietstab
1057014915 2 Nietstab
1057014916 1 Nietstab
1057022057 3 Nietstab
1063017984 1 Hydr.Ölmotor
1068009001 1 Sitzventil
1068014994 1 Druckvorsteuerventil
1068014995 1 Druckvorsteuerventil
1068016032 1 Steuerblock
1080015512 8 Taschenkettenrad 12x38
1080021355 8 Tschenkettenrad GGG 60 Bohrung 50 (2001/2)
1081009398 1 Rollenkette "1"" simplex - 1143mm"
1081012082 1 Rollenkette - "Jwis" 3/4" simplex - 819,15mm
1082015540 4 Rundstahlkette - vergütet 12x38 = 4522mm (119 Gl.)
1082015541 4 Rundstahlkette - vergütet 12x38 = 5966mm (157 Gl.)
1083001636 2 Steckglied "1"" simplex-gerade Nr.11"
1083001639 1 Steckglied
1083007003 1 Steckglied
1083015542 10 Verbindungsglied
1084011936 2 Klemmstück
1084015543 20 Mitnehmerflansch
1084017808 7 Befestigungsplatte
1091011438 1 Kupplung
1092011439 1 Hardyscheibe
1092011633 2 Reibbelag
1096001742 1 Kegelrollenlager
1096004825 1 Kegelrollenlager
1098001758 1 Y-Lager
1098007060 1 Y-Lager
1098010370 1 Lagereinsatz YEL205
1099001762 1 Lagergehäuse
1099015083 1 Lagergehäuse
1109011006 6 Köpfermesser - abgewinkelt
1111001847 5 Sechskantmutter M 14 ZN DIN 934-8
1112006945 1 Sechskantmutter-flach
1113001897 20 Sicherungsmutter VM 10 ZN DIN 980-8
1113021720 20 Sicherungsmutter VM 12 DIN 980-8 blank
1125011966 5 POM - Leitstab ø 20 x 350mm
1125017854 3 Verschleißleiste 1025x118x20
1125019182 1 Polyamidleiste Fl.45/25 x 800mm
1131013921 1 Tragrolle mit Hohlwelle
1131021828 4 Tragrolle mit Hohlwelle
1145010020 18 Rodeschar
1145010021 18 Rodeschar
1145018821 18 Rodeschar Nousiainen VPV - R (mit Leitstab)
1145018822 18 Rodeschar Nousiainen VPV - L (mit Leitstab)
1147002995 10 Sperrkantscheibe M14 - 30 0351 14
1147015432 8 Sicherungsscheibe M16 - 1600 3 25434
1152012672 2 Schneckengewinde-Schellen 20 - 32/9 W1
1164003448 20 Sechskantschraube M 10 x 40 DIN 933-8.8 ZN
1165004085 38 Schloßschraube M 12 x 30 : ZN D 603-8.8
1166019332 2 Senkschraube (Siebsternzink.) M 14 x 65 D 608-10.9
1167020257 8 Zylinderschr.
1168015375 20 Hammerschr.mit Vierkant M 12 x 52 - 8.8
1180003786 33 Senkschraube mit Innenskt. M 6 x 25 DIN 7991-8.8
1180006636 20 Senkschraube mit Innenskt. M 6 x 20 D 7991 - 8.8
1180007120 5 Senkschraube mit Innenskt. M 14 x 65 - 10.9
1187011440 4 Siebsternzinken - ø 22
1187011443 2 Siebsternzinken - ø 22
1187011444 1 Siebsternzinken - ø 22
1187013918 1 Siebsternzinken - ø 22
1187016040 3 Siebsternzinken - ø 22
1187016238 2 Scharleitstab m.Federstahlkern links
1187016239 2 Scharleitstab m.Federstahlkern rechts
1187017684 4 Scharleitstab m.Federstahlkern rechts
1187017788 10 Siebrostzinken links ø 13 mm
1187017789 12 Siebrostzinken rechts ø 13 mm
1187022775 2
1193020229 4 Zwischenblech
1193020251 2 Wellenabdeckung
1203009252 4 Schmutzring
1203011399 2 Paßschraube
1203011412 1 Verschlußdeckel
1203011414 1 Verschlußdeckel
1203011419 2 Verschleißring
1203011458 1 Axialsicherung Roderwalze
1203011565 1 Roderwalze PV5/50 - 101,6 x 5
1203011568 1 Übergangswalze PV5/50 - 101,6 x 5
1203012838 4 Scharleitstab ø 20 x 200mm
1203013221 1 Roderwalze PV5/50 - 114,3 x 5
1203015873 2 Verschleißblech links
1203015874 2 Verschleißblech rechts
1204014246 1 Bügel
1204018014 1 Gleitrost - links
1204018015 2 Gleitrost - rechts
1204019550 2 Siebsternabstreifer
1205015344 3 Klemmstück
1205017979 9 Sichelmesser
1208008793 8 Messerwelle ø 20 x 312 mm
1208009333 1 Messerwelle ø 20 x 610 mm

 
Sopimusviljelijöille  (käyttäjätunnuksella)
Autoilijoille  (käyttäjätunnuksella)

Ajankohtaista

 
Nyt valmistautumaan syksyn 2024 juurikkaan nostoon. Ole nopea ja tilaa nostosi jo nyt!

 
 
 
Syksyn rahtinostotarjous Hämeen kuljetusalueelle
280 eur + alv / ha ennen kuljetuskauden alkua tehtyihin tilauksiin.

 
 
 
Hämeen kuljetusalueen alustava kuljetussuunnitelma
Lähetetty alueen juurikkaanviljelijöiden sähköposteihin 5.9.2023

 
 
» Näytä kaikki
Copyright © 2018-2024 | Hämeen Helppo Nosto | Webbinen.net